Історія закладу

А розпочиналось все так. Наприкінці ХІХ ст., в 1880 році, на околиці славного міста Єлисаветграда було побудовано школу. Це була кущівська міська початкова школа, яка будувалась на кошти земства, міського органу самоврядування. З місцевих народних джерел відомо, що коли закладали фундамент школи, у кожний кут будівлі було покладено золоті монети на добро і щастя.

Яскраву сторінку в історії закладу зіграли ї випускники, серед яких: Повірений Олександр Васильович – герой Радянського Союзу та заслужена артистка України – актриса музично-драматичного театру ім.. Кропивницького – Ігнатьєва Надія Семенівна.

Так воно сталося. Школа стала осередком знань, добрих справ. На початку свого існування школа складалась з трьох класних відділень. Близько 100 учнів навчались в трьох класних кімнатах. Це були діти робітників заводу Ельворті, та діти міщан з Кущівки, Старої Балки та Катранівки. З 1918 року школа була реорганізована у семирічну, в ній навчалось уже 200 дітей. Школа жила життям країни, в 20-х роках було створено перший піонерський загін, в часи Великої Вітчизняної війни в приміщенні школи німецькі загарбники влаштували стайню для коней, а на подвір'ї гараж для танків, автомобілів, мотоциклів. Парти, шкільне обладнання з ризиком для життя переховувала у себе вдома директор школи – Ільчевич Меланія Михайлівна.

Учні школи допомагали розвідникам, переховували партизан та поранених воїнів.

За свободу, незалежність нашої Батьківщини віддали свої життя учні нашої школи - Дердій Ліда та Тарнавський Пилип. У місті діяла група підпільників, керівником якого був випускник нашої школи Безуглий Василь Іванович. Йшли роки, росли діти. Меланія Михайлівна Ільчевич передала естафету Микитюку Семену Семеновичу, а він – Політаєву О. .Список директорів продовжують Таран М.І., Мальований О.Ф., Якубенко А.А.

В 1979 році директором школи починає працювати Клюєв І.Т., який починає будівництво нового корпусу школи, а 01 вересня 1983 року нова школа гостинно відкрила двері і зустріла своїх учнів.

З 2000 року школу очолює Савіних Н.О. Творча особистість, талановитий вчитель, вона надихнула колектив вчителів та учнів на творчий злет.

2007 рік, естафету з рук Наталії Олександрівни прийняла Зборовська Світлана Вікторівна, вчитель історії, правознавства, вчитель вищої категорії, старший вчитель, яка не тільки продовжує традиції своїх попередників, а й все робить для покращення життя в школі тому, що вона працює перш за все для дітей, для учнів.

З 2010 року директором закладу стала Майстрова Ірина Анатоліївна, вчитель української мови та літератури. За цей невеличкий період заклад став не тільки осередком культури знань в мікрорайоні, а сучасним закладом, одним з кращих в місті.